První koncerty podzimní sezóny: Radůza & Yvonne Sanchez

Začínáme už představovat jména podzimní sezóny. Mezi prvními potvrzenými jmény jsou Yvonne Sanchez, která v Sono Centru vystoupí 6.10. a Radůza se na pódiu objeví 17.10.

Polská jazzová hvězda Yvonne Sanchez se vrací do Sono Centra. Minulý rok sklidila v klubu ovace při vystoupení s kytaristou Pedrem Taglianim, tentokrát přijede s celou kapelou.
Sanchez se na hudební scéně pohybuje už od 90. let. Její hlas byl oceněn cenou pro zpěváka roku od Czech Jazz Society a následně i nominací na Czech Grammy awards v kategorii jazz a blues.
Yvonne čerpá inspiraci u Elly Fitzgerald, Sarah Vaughan a Billie Holliday. Spousta skladeb má blízko k latinsko-americkým rytmům, jako je Bossa Nova nebo Samba. Poslední album vydala roku 2011 spolu s kytaristou Pedrem Taglianim. Těšít se můžete ale na skladby i z dřívějších desek jako jsou My Garden nebo Invitation.

předprodej: https://goout.cz/cs/listky/yvonne-sanchez-band/ual/

——————————————

Zpěvačka, multiinstrumentalistka a autorka hudby i textů Radůza začínala s převážně bluesově zabarveným repertoárem na ulici, kde ji v roce 1993 objevila zpěvačka Zuzana Navarová. Její hudba vychází částečně z chansonu, ale největší díl inspirace čerpá Radůza z folklóru a nálady městských odrhovaček, které v jejím syrovém podání nabízejí nečekané hudební i textařské obraty. Řadí se tak k nejmladší generaci české alternativní scény, která sklízí úspěchy nejen na domácích pódiích, ale i v zahraničí.

předprodej:  https://goout.cz/cs/listky/raduza/oyk/