Václav Neckář a Bacily


Datum

18. 02. 2016

otevření sálu: 18:30

start: 19:00

web interpreta: vaclavneckar.cz

Předprodej:

I. kategorie: 890czk
II. kategorie: 790czk
III. kategorie: 690czk
IV. kategorie: 590czk
V. kategorie: 490czk
stání 1. galerie: 390czk

Předprodeje:

ticketpro.cz
recepce hotelu Sono Centrum 24 hod denně

Cena od:

390 czk

Koupit vstupenky

 

Místo

Veveří 113, Brno, Sono Music Club, Veveří 113, Brno

Pořadatel:

brnokoncert.cz

Václav Neckář vystoupí ve čtvrtek 18. února 2016 v moderním sále Sonocentrum a doprovázet jej bude skupina Bacily, se kterou hraje od 70. let. V roce 2002 jeho životní pouť málem ukončila mrtvice, nyní však prožívá svůj comeback poté, co v roce 2011 natočil se skupinou Umakart ústřední píseň k filmu Alois Nebel s názvem Půlnoční.

Václav Neckář se narodil 23. října 1943 v Praze. V letech 1968 až 1970 byl společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Jako herec se proslavil především rolí ve filmu Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky na motivy stejnojmenné novely Bohumila Hrabala, ale hrál i hlavní role ve filmech Skřivánci na niti a pohádce Šíleně smutná princezna. Nazpíval písničky k filmům, např. Jak básníci přicházejí o iluze, Jak utopit doktora Mráčka nebo Páni kluci.

Od 70. let natáčí a koncertuje se skupinou Bacily, kterou řídí jeho bratr Jan Neckář. K jeho dvorním autorům patří již zmíněný bratr Jan Neckář a Ota Petřina, ale psali pro něho i Karel Svoboda, Petr Hapka, Petr Janda nebo Bohuslav Ondráček. O texty se mu starali mj. Zdeněk Rytíř, Michal Horáček, Jan Schneider, Ladislav Kantor nebo Michael Prostějovský. Kromě popových hitů, např. Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice, má v repertoáru i řadu balad, např. Nautilus, Suzanne, Perla nebo Podej mi ruku a projdem Václavák. V 70. letech natáčel i hloubavější tematická alba, folk-rockové Tomu, kdo nás má rád nebo bigbítové Planetárium. V 80. letech se mj. věnoval i rockové hudbě – album Pod komandem lásky.

V seznamu níže uvádíme skladby, které patří k nejznámějším a nejoblíbenějším:

60. léta

Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě

Lékořice

Stín katedrál (později použito do muzikálu “Hrabě Monte Christo” a přezpíváno Petrem Mukem)

Ša-la-la-la-li

Massachusetts

Jak ten čas letí

Čaroděj dobroděj

Miluju a maluju (k filmu “Šíleně smutná princezna”)

Suzanne (originál Leonard Cohen)

70. léta

Doktor Dam Di Dam

Světská sláva polní tráva

Kdo vchází do tvých snů, má lásko

Znala panna pána (s Helenou Vondráčkovou)

Mýdlový princ

80. léta

Mademoiselle Giselle

Podej mi ruku a projdem Václavák

Je ráno, Anno

2011

Půlnoční (se skupinou “Umakart”)

Jeho klasické hity neztrácejí svou působivost ani po letech. Nekonvenční podání písní, lehkost i jistá hravost a nadhled je to, díky čemu se stal Václav Neckář nezapomenutelný. Proto nezapomeňte, ve čtvrtek 18.2.2016. bude v brněnském Sonocentru rozdávat pozitivní energii ve svých věčně svěžích písních!

Top události

Zobrazit celý program