Václav Neckář a Bacily : Vánoční koncert


Datum

21. 12. 2016

start: 19:30

Předprodej:

1.kategorie EXCLUSIVE Základní (Regular) 999,00 Kč
SuperVIP Vyprodáno / Není k dispozici
2.kategorie 899,00 Kč
3.kategorie 799,00 Kč
4.kategorie 699,00 Kč
5.kategorie 599,00 Kč
6.kategorie 499,00 Kč
Stání 1.galerie 459,00 Kč
Stání 2.galerie 459,00 Kč

Předprodeje:

Cena od:

459 czk

Koupit vstupenky

 

Místo

Veveří 113, Brno

Pořadatel:

Brnokoncert


Oblíbený český popový zpěvák a herec, člen legendárních Golden Kids, se vrací do Brna!

Václav Neckář vystoupí ve středu 21. února 2016 v moderním sále Sonocentrum a doprovázet jej bude skupina Bacily, se kterou hraje od 70. let. V roce 2002 jeho životní pouť málem ukončila mrtvice, nyní však prožívá svůj comeback poté, co v roce 2011 natočil se skupinou Umakart ústřední píseň k filmu Alois Nebel s názvem Půlnoční. Předprodej vstupenek na brněnský koncert zajišťuje síť Ticketpro (www.ticketpro.cz).

Na unikátním vánočním koncertu jej bude doprovázet kromě smyčcového kvartetu sbor Pueri gaudentes, chlapecký sbor Základní umělecké školy v Praze 7. Ve své historii, která sahá do roku 1990, navštívil řadu českých a evropských měst a také Japonsko. Sbor získal vysoká ocenění na prestižních festivalech v Neerpeltu, Lindenholzhausenu, Gorizii a reprezentoval na mezinárodním festivalu Pražské jaro. Pravidelně účinkuje ve Státní opeře Praha. Osmdesát mladých hlasů pravidelně láká stovky posluchačů na své koncerty v krásných historických prostředích, která dokonale podkreslují žánrovou pestrost repertoáru Pueri gaudentes.

Václav Neckář se narodil 23. října 1943 v Praze. V letech 1968 až 1970 byl společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Jako herec se proslavil především rolí ve filmu Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky na motivy stejnojmenné novely Bohumila Hrabala, ale hrál i hlavní role ve filmech Skřivánci na niti a pohádce Šíleně smutná princezna. Nazpíval písničky k filmům, např. Jak básníci přicházejí o iluze, Jak utopit doktora Mráčka nebo Páni kluci.

Od 70. let natáčí a koncertuje se skupinou Bacily, kterou řídí jeho bratr Jan Neckář. K jeho dvorním autorům patří již zmíněný bratr Jan Neckář a Ota Petřina, ale psali pro něho i Karel Svoboda, Petr Hapka, Petr Janda nebo Bohuslav Ondráček. O texty se mu starali mj. Zdeněk Rytíř, Michal Horáček, Jan Schneider, Ladislav Kantor nebo Michael Prostějovský. Kromě popových hitů, např. Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice, má v repertoáru i řadu balad, např. Nautilus, Suzanne, Perla nebo Podej mi ruku a projdem Václavák. V 70. letech natáčel i hloubavější tematická alba, folk-rockové Tomu, kdo nás má rád nebo bigbítové Planetárium. V 80. letech se mj. věnoval i rockové hudbě – album Pod komandem lásky.

Jeho klasické hity neztrácejí svou působivost ani po letech. Nekonvenční podání písní, lehkost i jistá hravost a nadhled je to, díky čemu se stal Václav Neckář nezapomenutelný. Nenechte si ujít speciální vánoční vystoupení Václava Neckáře v brněnském Sonocentru!

Top události

Zobrazit celý program