První celorepublikové finále Science slam: Vstup zdarma


Datum

01. 11. 2017

start: 19:00

Předprodej:

Vstup zdarma

Cena od:

Vstup zdarma czk

Místo

Veveří 113, Brno

Pořadatel:

Masarykova Univerzita


Science slam je vědecko-popularizační stand up, nový formát chytré zábavy, v němž mladí badatelé představují své výzkumy široké veřejnosti. První celorepublikové finále Science slam se uskuteční 1. listopadu v brněnském SONO Centru. Utkají se v něm studenti Masarykovy univerzity a studenti pražské Univerzity Karlovy. Vstup je zdarma.

Science slam je vědecko-popularizační projekt, jehož úkolem je představit práci mladých českých vědců široké veřejnosti. “Na jednom slamu vystupuje 6 účinkujících a každý má 6 minut na to, aby co nejzábavnější formou seznámil publikum se svým výzkumem. To na konci večera hlasuje, kdo nejvíc pobavil, a vybírá vítěze,” vysvětluje koordinátor projektu Petr Holík a dodává: “Účinkující si přitom musí vystačit s tím, co mají po ruce. PowerPoint je nuda!”

Science slam vznikl v Brně, pravidelně koná už několik let a letos poprvé se uskutečnil i na pražské Univerzitě Karlově. Právě vítězové několika posledních slamů se pak mezi sebou utkají v prvním celorepublikovém finále už na podzim tohoto roku.

Na jednom pódiu se tak potkají tři zástupci Masarykovy univerzity a tři reprezentanti Univerzity Karlovy. Budou mezi nimi jak studenti humanitních oborů (politolog nebo kriminolog), tak studenti přírodovědeckých oborů (fyzik nebo algoložka).

Všichni přitom budou mít stejný čas a prostor na to ukázat, o čem jejich výzkum je a proč je důležitý. Komu se to povedlo nejvíce a kdo se tak stává vítězem prvního celorepublikového finále Science slam pak rozhodnou diváci.

„Jsme moc rádi, že se myšlenku Science slamu podařilo rozšířit dál a nakazit Pražáky. Doufáme, že do budoucna se pro tenhle způsob popularizace vědy nadchnou i ostatní města a na příštím finále se nás sejde dvakrát tolik!“, říká Holík.

Vědecko-popularizační projekt Science slam vznikl na Masarykově univerzitě v roce 2013 a jeho cílem je především ukázat široké veřejnosti, co se děje za zdmi vědeckých institucí a na akademické půdě. Do letošního roku se Science slam uskutečnil celkem osmkrát, z toho dvakrát v Kině Scala.