Lenka Dusilová & Baromantika – Oslava života – host: Longital (SK)


Datum

30. 03. 2016

otevření sálu: 19:30

start: 20:00

web interpreta: lenkad.com/?lang=cs

Předprodeje:

goout.cz
recepce hotelu Sono Centrum 24 hod denně

Cena od:

390 czk

Koupit vstupenky

 

Místo

Veveří 113, Brno, Sono Music Club, Veveří 113, Brno

Pořadatel:

Sono Centrum

V rámci koncertů zazní písně jak z repertoáru Baromantiky, tak i „recyklované“ písně z Lenčiných předešlých projektů. Kapela zahraje také novinky, které ještě nikdy nikde nezazněly!

V Brně jako speciální host vystoupí kapela Longital (SK).

Lenka Dusilová, šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, která nedávno oslavila kulaté narozeniny, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.

V době, kdy již byla uznávanou sólovou zpěvačkou se setkala se zástupci nově se rodící české jazzové komunity (Vertigo Quintet) a s hudební osobností, klavíristkou Beatou Hlavenkovou (a Clarinet Factory). Spolupráce vyústila ve velmi respektované a nevšední eklektické albu Eternal Seekers, za něž Lenka získala čtvrtou cenu Akademie populární hudby Anděl v kategorii Zpěvačka roku (2008).

Své čtvrté sóĺové album s názvem Baromantika, natočila zpěvačka ve spolupráci se silným producentským tandemem Beata Hlavenková + Tin Soldiers (producentské duo Patrik Karpentski-Viliam Béreš). Zrodil se unikátní výsledek s vlastním hudebním jazykem, který se pohybuje ve vřelých i chladných akusticko-elektronických krajinách.
I za Baromantiku získala Dusilová (pátou) cenu Akademie populární hudby Anděl (2011), opět jako Zpěvačka roku. Album Baromantika bylo také nominováno mezi nejlepší hudební počiny roku 2012 v nových hudebních Cenách Apollo.

Poslední deska V hodině smrti byla již natočena jako Lenka Dusilová & Baromantika v roce 2014 a opět patřila mezi desky, o kterých se nejvíce mluvilo a bylo nominováno na cenu Anděl ve dvou kategoriích a také na cenu Apollo.

 

LONGITAL: Mezinárodně známá slovenská kapela s dokonale jasným zábleskem geniality. Písně s prvky rocku, jazzu, folku, elektroniky se nesou v duchu líbivých experimentů. Hudba je plná energie i jemných pasáží. Shina hraje na baskytaru, zpívá a tancuje, zatímco okolo ní padá déšť s perel a Dano připomíná šťastného džina vypuštěného z lahve hrajícího snové melodie na kytaru.

Nový Longital doplňuje fenomanální bubeník a pianista Marián Slávka.

Top události

Zobrazit celý program