Kafka Band


Datum

18. 04. 2017

start: 20:00

Předprodej:

Sezení: 320-390czk
VIP s občerstvením: 1390

Předprodeje:

goout.cz
recepce hotelu Sono Centrum, 24 hodin denně

Cena od:

320 czk

Pozor! K dispozici balíčky zahrnující ubytování v hotelu, večeři a vstupenky na koncert.

Cena:

3290 czk

Koupit vstupenky

 

Místo

Veveří 113, Brno

Pořadatel:

Sono Centrum

Koupit balíček

Kafka Band zve na magický Zámek – koncert bude natáčen Českou televizí

Kafka Band je hudebně-literární projekt z Prahy, města Franze Kafky. Právě k jeho nedokončenému románu Zámek hudebníci natočili podmanivý soundtrack. Album Das Schloss vyšlo v roce 2014 u Supraphonu, skupina ho představila na mnoha koncertech nejen v České republice, ale především v zahraničí (Holandsku, Rakousku, Polsku, Německu, Švýcarsku, Slovensku ale i Ukrajině).
V kapele se znovu sešli výtvarník a zpěvák Jaromír 99 a uznávaný spisovatel Jaroslav Rudiš – oba proslavila spolupráce na kultovní komiksové trilogii Alois Nebel, jejíž filmová adaptace byla oceněná Evropskou filmovou cenou.
Zatímco Jaromír 99 zpívá česky, Rudiš německy čte a recituje Kafkovy texty. Na kytaru hraje Dušan Neuwerth (Tata Bojs), který album také produkoval, na baskytaru a mandolínu a.m.almela, na klavír a klávesy Jiří Hradil (Tata bojs, Lesní zvěř) a na bicí a perkuse Zdeněk Jurčík (Priessnitz) a Tomáš Neuwerth (Kašpárek v rohlíku).
„Album obsahuje deset skladeb, deset příběhů ze Zámku. Kafka je brán často jako hodně temný autor, ale my se snažíme tohle klišé trochu nalomit. V Zámku je i hodně absurdního humoru, to se promítlo i do hudby,“ říká Rudiš.
Písničky vzešly přímo ze stránek knihy a také komiksové adaptace, pod kterou jsou podepsaní právě Jaromír 99 a americký autor David Zane Mairowitz. Hudba je zemitá, mrazivá, vášnivá a surová, ale ve stejné chvíli také křehká a něžná. Živá vystoupení působivě doplňují animace, které na základě ilustrací Jaromíra 99 vytvořil VJ Clad.
V září 2015 měla v Theater Bremen v německých Brémách úspěšnou premiéru divadelní adaptace Zámku, ve které Kafka Band živě vystupuje. Jaroslav Rudiš román pro divadlo adaptoval společně s režisérem inscenace Alexanderem Riemenschneiderem. Pro sezónu 2017-2018 chystá Kafka Band pro divadlo v Brémách hudební adaptaci dalšího Kafkova textu, tenkrát půjde o jeho románový fragment Nezvěstný, který je známý také pod názvem Amerika. Premiéra je v plánu na září letošního roku.

www.kafkaband.cz
www.facebook.com/kafkadieband

Top události

Zobrazit celý program