Glen Hansard & the Band


Datum

06. 03. 2016

otevření sálu: 19:00

start: 20:00

web interpreta: glenhansardmusic.com

Předprodej:

stání: 990czk

VIP s občerstvením: 2500czk

Balíček: 2x vstupenka, večeře pro dva a noc v hotelu pro dvě osoby: 4390czk: recepce@sono.cz

Předprodeje:

goout.cz
recepce hotelu Sono centrum 24 hod denně

Cena od:

990 czk

Koupit vstupenky

 

Místo

Veveří 113, Brno, Sono Music Club, Veveří 113, Brno

Pořadatel:

Sono Centrum

Glen Hansard – charismatický irský zpěvák a držitel Oscara se vrací do Brna!

Glen Hansard byl v Brně vždy oblíbený, ostatně se svou kapelou The Frames vyprodal takřka každý brněnský koncert a to jeho popularita rostla ze Staré Pekárny až po klub Fléda.

Nyní vystupuje se svou kapelou. Glen je o něco starší a vyzrálejší, přesto nic neztratil na své romantice, energii a charisma.
Naopak! Glenova hvězda stoupá dál i po slavném filmu Once a hitu Falling Slowly, který vypráví příběh Glena a Markéty Irglové.

Únor a březen příštího roku zastihne irského hudebníka Glena Hansarda  na jarní části evropského turné k loňskému, již druhému sólovému albu Didn´t He Ramble. Dvě zastávky se uskuteční i v České republice: 6. března v brněnském SONO Centru a 12. a 13. března v pražském divadle Archa.

Představovat vousatého a mírně zrzavého Dubliňana s děravou kytarou  českému publiku není třeba. Vždyť to byla právě Ceská republika a její fanoušci, kteří v něm dokázali odhalit výjimečný autorský a interpretační talent hned po rodném Irsku, daleko dříve než si jej všiml zbytek světa. A byla to Markéta Irglová  – hudební partnerka z České republiky, se kterou natočil dnes již kultovní snímek Once a posléze i převzal sošku Oscara.

Nečekaný úspěch nezávislého filmu a ocenění Americké filmové akademie je však již osm let za Glenem Hansardem a během této doby nezahálel. Po dvou albech s kapelou Swell Season, tvořenou Markérou Irglovou a spoluhráči ze jeho rockové kapely The Frames, společném koncertování s takovými jmény jako Eddie Vedder nebo Bruce Springsteen, se vydal na sólovou dráhu a světu představil dvě sólová alba Rhytm and Repose (2012) a Didn´t He Ramble (2015). Mezitím svým fanouškům nabídl v roce 2013 charitativní EP Drive All Night (s Eddie Vedderem a Jakem Clemonsem z E-Street bandu) a počátkem roku 2015 další EP It Was Triumph We Once Proposed s písněmi předčasně zesnulého Jasona Moliny (Songs:Ohia), nahrané s členy jeho kapely.

Častý pobyt ve Spojených státech i spolupráce s americkými hudebníky a producenty Hansardovu hudební tvorbu ovlivnila a vychýlila ji trochu jiným směrem, než jak tomu bylo v předchozích obdobích. Folkově čistá zpěvnost vycházející z irské hudební tradice a Hansardův typicky dynamický projev, ve kterém se střídají klidné pasáže s výbušnými až nespoutanými vstupy, byla doplněna zvukem a jemnými vlivy tradice americké, vycházející z písničkářství 60. let, ale také country, jazzu a soulu. Hansard začal do svých písní zvát dechy a nevyhnul se ani jižanským tónům a náladám. Tématicky se nové písně pohybují především v Hansardově pocitovém světě, „jsou to písně o tom, že je třeba vidět to dobré v každém dni, co jsme od života dostali. Každý den našeho života je příležitost podívat se na věci z jiné perspektivy. Každý den je o naději,“ říká o albu jeho autor..

Jarní turné Hansard pojede v širší sestavě, tvořené více více než desítkou hudebníků. Kromě spoluhráčů z The Frames (Joe Doyle – baskytara, Rob Bochnik – kytara, Graham Hopkins – bicí), návštěvníci koncertů uslyší také Ruth O´mahony Brady  na piano. Na pódiu se objeví i smyčce a především dechová sekce, která Hansardovým písním dodá zcela jiný feeling, než na jaký byli posluchači doposud zvyklí. I díky ní jsou tato vystoupení působivou hudební show, která nenechá diváka koncert sledovat nečinně a bez pohybu v rytmu strhujících dechů.

 

Dechová sekce:

Curtis Fowlkes – vyhledávaný americký trombónista a příležitostný zpěvák, pohybující se převážně v je světě jazzu, ale také v řadě popových a rockových projektů, aktivní od 80. let.  Člen kapel The Lounge Lizards a The Jazz Passengers. Spolupráce s Charlie Haden’s reunited Liberation Music Orchestra, Charlie Hunter Quintet , Duke Ellington Orchestra, Bill Frisell’s quartet, John Zorn, Marc Ribot, Henry Threadgill, Sheryl Crow, Andy Summers, Cibo Matto, Jeb Loy Nichols, a s komikem Harry Shearerem.

Se svou šestičlennou kapelou Catfish Corner nahrál v roce 1999 album Reflect.

Michael Buckley – hvězda saxofonu na irské jazzové scéně a také hráč na lesní roh profesionálně vystupuje jako převážně samouk od šesti let. ve třinácti vystoupil jako hráč na flétnu s legendárním saxofonistou Georgem Colemanem. Převážně talent has been developed by Pat LaBarbera, Enrico Pieranunzi and Milt Hinton. hrál s s The Mingus Big Band, Dave Liebmananem, Kenny Wheelerem, Lee Konitzem, Grant Stewartem, Ingrid Jensenovou, Florian Rossem, Louis Stewartem, Gerardem Presencerem a dalšími.

Ronan Dooney – dublinský trumpetista, pianista a hudební režisér, který se objevil již ve snímku The Commitments (stejně jako Glen Hansard) patří k nejžádanějším studiovým hráčům v Irsku i za jeho hranicemi.  Mezi hudební jména, se kterými spolupracoval, patří Shirley Bassey, The Corrs, Brian Adams, Oasis, Daniel O’Donnell nebo Bing Crosby.

Top události

Zobrazit celý program