Československý Beat-Festival – Finále soutěže


Datum

03. 11. 2018

start: 18:00

Cena od:

490 czk

Koupit vstupenky

 

Místo

Veveří 113, Brno

Pořadatel:

Ivan Rössler umělecká agentura s. r. o.


Obnovený Československý beat-festival je v letošním roce obohacen o soutěž, která nese název Rock pro tento rok. Je určena pro jakoukoliv skupinu jak českou, tak i slovenskou, která splní či splnila podmínky uvedené na http://soutez.beat-festival.cz. Úroveň soutěžících po uzávěrce soutěže, která je 15. 5. 2018, posoudí odborná porota, která během měsíce vybere do semifinále maximálně dvacet skupin. V dalším kole pak porota vybere sedm finalistů. Zbytek semifinálových skupin zůstane v baráži a bude o nich hlasovat veřejnost, která svým hlasováním pošle do finále osmou skupinu. Finalisté si pak zahrají na tomto finálovém koncertu. Vítěz finále si zahraje na Československém beat-festivalu 16. 12. v pražské Lucerně na Koncertu legend po boku skupin Collegium Musicum, Progres 2, Markýz John, Tichá dohoda. Na stejném koncertu vystoupí i Pavel Sedláček se skupinou Cadillac a Peter Lipa s Bluesbandem Luboše Andršta.

Více informací o všech koncertech Československého beat-festivalu na www.beat-festival.cz.

Hlavním mediálním partnerem soutěže je Radio Beat.

Hostem finále je Lešek Semelka a S.L.S:

Lešek Semelka

Zpěvák, skladatel a hráč na klávesové nástroje.

V mládí se učil hrát na klavír a na violoncello. Nicméně jeho dráha v oblasti popmusic byla odstartována až v roce 1968, kdy se stal členem hudební skupiny Cardinals. V roce 1970 vystřídal Vladimíra Mišíka v kapele Blue Effect. Zde působil až do roku 1975 a nahrál s Blue Effectem resp. Modrým efektem dvě pozoruhodná alba Nová syntéza a Nová syntéza II., na kterých kapela vystupovala společně s velkým jazzovým big-bandem Československého rozhlasu (JOČR).

V roce 1975 založil vlastní jazz-rockové uskupení Bohemia. Odtud se ale v roce 1978 zase do Modrého efektu vrátil zpět a vydržel zde až do roku 1981, kdy po neshodách s Radimem Hladíkem odešel podruhé. Prakticky souběžně s tím se od počátku 70. let pokoušel prorazit i jako zpěvák v tzv. hlavním písničkovém proudu, měl pro to i jisté předpoklady, neboť disponoval a až doposud disponuje zajímavě chraplavým a příjemně zastřeným hlasem, který ne každému vyhovuje.

V roce 1979 oceněn zlatou Bratislavskou Lýrou za píseň Šaty z šátků, o tři roky později Bronzovou Lýrou za píseň Jména.

V roce 1981 založil další vlastní hudební uskupení S.L.S.(Společnost Leška Semelky), se kterým natočil jednu gramofonovou LP desku, v roce 1985 se skupina rozpadla. Poté už následoval definitivní příklon k hlavnímu proudu populární hudby, vystupoval pak společně se zpěvačkou Marcelou Březinovou.

V listopadu 1989 se výrazně angažoval v řadách Občanského fóra. Na počátku 90. let natočil vlastní album Můj věk, zahrál si i ve dvou muzikálech Michala Davida Kleopatra a Tři mušketýři. Naposledy se jako host překvapivě objevil na desce Gorila vs. Architekt (2008) rappera Vladimira 518, člena legendárních PSH a mimo jiné autora mnohých komiksů a ilustrací.

Od roku 2009 je členem souboru RockOpera – účinkuje v představeních Oidipus Tyranus Rock Opera a Antigona Rock Opera v roli věštce Teirésia.

V roce 2010 obnovil skupinu S.L.S.

Top události

Zobrazit celý program