100 let české státnosti s Milanem Lasicou a Bratislava Hot Serenaders

Česká republika slaví 100 let a k atmosféře první republiky neodmyslitelně patří i swing, jazz nebo kabaret. Právě ducha první republiky přinese legendární Milan Lasica v čele orchestru Bratislava Hot Serenaders do brněnského Sona. Přijďte 20. dubna oslavit 100 let české státnosti – Re:publika 2018 – na výjimečném večeru s Milanem Lasicou, Bratislava Hot Serenaders a Sestrami Havelkovými.

Milana Lasicu asi není třeba představovat – známý slovenský herec si rád odskočí i na koncertní pódia, kde vystupuje po boku Petra Lipy nebo jazzového orchestru.  V Sonu se představí v čele unikátního orchestru Bratislava Hot Serenaders, který se pod vedením Juraja Bartoša už od sezóny 1991/1992 specializuje na hot-jazzovou hudbu 20. a 30. let.
Orchestr patří mezi světovou špičku v autentické interpretaci jazzové hudby. Důkazem jsou ocenění z evropských festivalů i pozitivní ohlasy a kritiky z celého světa. V letech 2014, 2015 a 2016 absolvoval tento přední slovenský jazzový orchestr koncertní turné o Velké Británií.
Orchestr tvoří patnáct hudebníků, dámské vokální trio Serenaders Sisters a zpěváci (stylově nazývaní “crooneri”) Dodo Kuriľák a Miloš Stančík.

Vokální trio Sestry Havelkovy vzniklo v roce 1985 na základech předchozího vokálního tria v lůně Originálního pražského synkopického orchestru (OPSO) – pokračovatele velkých amerických orchestrů 20. let dvacátého století. V té době v Americe vznikala i dámská vokální tria – nejznámější byly Boswell Sisters, které, na rozdíl od Sester Havelkových, byly pokrevními sestrami. Repertoár se skládá výhradně z písní let 20., 30. a počátku 40. let minulého století, které SH interpretují s autentickou nostalgií a vytříbeným citem pro duch doby. Kostýmy a průvodní slovo dotvářejí celou atmosféru.